Історія закладу
У зв'язку з переводом Стеблівського училища механізації сільського господарства 17 листопада 1960 року було засноване наше училище як училище механізаторів №13, яке отримало статус самостійної господарської одиниці з правами юридичної особи.Ним готувались кваліфіковані кадри сільського господарства як для підприємств району та області, так і для цілинних земель Радянського союзу.
Учні забезпечувались триразовим безкоштовним харчуванням, спецодягом, постільною білизною і стипендією. Навчання проводилось у дві зміни.
Починаючи з першого дня роботи, дирекція закладу мала за першочергове завдання зміцнення матеріально-технічної бази. Окрім всього іншого, для набуття практичних навиків майбутніх механізаторів тут вже до 1970 року обладнали і укомплектували належною сільськогосподарською технікою полігон. На той час в училищі було 24 трактори, 9 комбайнів різних систем та декілька десятків інших сільськогосподарських машин. А через п’ять років потому йому надали й 243 гектари орної землі. Тепер вже кожен учень мав змогу на ділі показати, чого він навчився в училищі. А кращі з кращих проходили практику на цілинних землях.
З розширенням навчальної та матеріально-технічної бази в училищі поступово розширюється й вибір професій. Так, у 80-х роках тут почали готувати й слюсарів з ремонту транспортних засобів та шоферів, а 1992 року провели перший набір учнів з професій «кухар», «пекар», «кондитер». З цього року училище стає йменуватися ПТУ №31, вже без слова «Сільське».
Вдосконалюючи навчальний процес, наш навчальний заклад тепер забезпечує не лише здобуття професії, а й отримання повної загальної середньої освіти.
Починаючи з 1995 року, училище готує й бухгалтерів сільськогосподарського виробництва, 2003 – операторів комп’ютерного набору, секретарів керівника та обліковців з реєстрації бухгалтерських даних, а з 2015 року ведеться підготовка кваліфікованих робітників за професіями "Агент з організації туризму" та "Кулінар борошняних виробів".
У кінці 2015 року нашому закладу присвоєно новий статус та нове найменування – Державний навчальний заклад "Буцький політехнічний професійний ліцей"
Характерно, що всього за час функціонування нашого навчального закладу з його стін вийшли понад 14 тисяч фахівців. З них 1260 випускників отримали дипломи з відзнакою.
Середня чисельність учнів в ліцеї перевищує 300 осіб. Педагогічний колектив налічує 38 працівників. Вся робота педагогів спрямована на виховання гідних громадян нашої держави і підготовку висококваліфікованих, конкурентноспроможних робітників.
Тому колектив живе активним життям (поточні та капітальні ремонти кабінетів і навчальних корпусів, облаштування зручних умов проживання в гуртожитку, закупівля нового обладнання), на цих досягненнях не зупиняється і продовжує примножувати свої творчі надбання. В планах на майбутнє: ліцензування нових, потрібних регіону професій, відкриття навчально-практичного центру, збільшення обсягів виробничої діяльності через співпрацю з підприємствами району, а також впровадження нових сучасних методик навчання.