A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Буцький політехнічний професійний ліцей"

Правила поведінки здобувачів освіти

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

ДНЗ "Буцький політехнічний професійний ліцей»"

 1. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті Ліцею.

 1. Здобувач освіти приходить до закладу освіти за 15 хвилин до початку занять - о 8 годині 15 хвилин.

 2. Приходити до ліцею необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.

 3. Не можна приносити на територію навчального закладу з будь-якою метою і використовувати будь-який спосіб зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики й інші наркотичні засоби і отруту, а також токсичні речовини і таблетки.

 4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

 5. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти із закладу та його території в урочний час.

 6. У разі пропуску занять до 3-х днів здобувач освіти зобов’язаний пред’явити майстру в/н довідку або записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

 7. У разі пропуску занять більше трьох днів здобувач освіти зобов’язаний представити довідку з медичної установи.

 8. Здобувач освіти повинен проявляти повагу до старших: вітатися, поступатись дорогою.

 9. Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, мають здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі, класному керівнику або адміністрації.

 10. Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки здобувачів освіти в ліцеї та за його межами. Спілкування з однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Здобувач не повинен вживати принизливі й образливі вислови, вживати ненормативну лексику та ін.

 11. Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках, вмикати гучну музику на перервах.

 12. Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені програмою.

 13. Здобувач освіти повинен щодня вести записи домашніх завдань у предметних зошитах або щоденниках.

 14. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

 15. Усі здобувачі освіти зобов'язані берегти майно та оснащення навчальних кабінетів, майстерень, лабораторій та місць загального користування, зелені насадження на території навчального закладу, дбайливо поводитися зі своїми речами та речами інших здобувачів освіти, берегти вазони на підвіконнях, не сідати на них і не ставити свої речі.

 16. Суворо забороняється тютюнопаління, розпивання спиртних напоїв в Центрі та на прилеглій до нього території.

 17. Здобувач освіти зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу та чергової групи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог.

 18. У разі навмисного пошкодження майна Центру батьки здобувача освіти зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки.

 19. Після закінчення занять та позаурочних заходів здобувачі освіти не мають права знаходитись у приміщенні ДНЗ «Буцький ППЛ»» без нагляду педагогічних працівників.

 1. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НА УРОКАХ

 1. Після першого (08.30) дзвінка здобувач освіти займає своє місце в аудиторії, готує необхідні для уроку речі. Неприпустимо очікування викладача або майстра виробничого навчання біля дверей, у коридорі.

 2. Здобувачі освіти входять до кабінету, майстерні, лабораторії за дзвінком. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

 3. Коли викладач, майстер в/н входить до навчальної аудиторії, здобувачі освіти встають, вітаючись. Так само вони вітають будь-якого дорослого, який увійшов до аудиторії під час занять, окрім уроків виробничого навчання, коли здобувачі освіти працюють з інструментами та обладнанням.

 4. Про відсутніх здобувачів освіти старостаабо відповідальна особа повідомляє викладачу на початку уроку.

 5. Під час уроку не можна ходити по навчальній аудиторії чи навчальній майстерні, підключати зарядні пристрої до електромережібез дозволу викладача, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

 6. На уроки фізичної культури здобувачі освіти приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу викладача в спортивний зал здобувачам освіти входити забороняється. Здобувачі освіти, звільнені від занять фізкультурою, обов’язково мають бути присутніми під час уроку в спортивному залі.

 7. Дзвінок про закінчення уроку дається для викладача. Тільки коли викладач оголосить про закінчення занять, здобувачі освіти мають право покинути навчальний кабінет. При виході викладача або іншого дорослого з аудиторії здобувачі освіти встають.

 8. За кожним здобувачем освіти групи в навчальній аудиторії закріплюється постійне робоче місце. Здобувач освіти має право пересідати на інше тільки з дозволу викладача.

 9. Під час уроку здобувачеві освіти необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на партах та підлозі.Забороняється без дозволу педагога ходити по аудиторії чи навчальній майстерні, підключати зарядні пристрої до електромережі.

 10. При користуванні на уроці підручниками здобувачі освіти мають бути акуратними. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника взятого з бібліотеки відшкодовується згідно з нормативними документами.

 11. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється. На партах під час уроку тримати їх забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. Використання гаджетів дозволяється тільки за завданням і з дозволу викладача. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон передається майстрові в/н групи або батькам здобувача освіти у той же день.

 12. Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з аудиторії, то він повинен запитати дозволу викладача.

 13. Здобувач освіти на уроці зобов’язаний виконувати всі вимоги викладача.

 14. Під час відповіді на запитання викладача здобувач освіти повинен відповідати чітко, виразно, зрозуміло.

 15. Якщо викладач освіти хоче поставити питання викладачеві або відповісти на питання викладача, він підіймає руку.

 16. Здобувач освіти має право в коректній формі обстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

 17. Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил безпеки життєдіяльності, як під час уроків, так і після їх закінчення, правил поведінки в навчальних аудиторіях.

 18. Після закінчення занять та позаурочних заходів здобувачі освіти не мають права знаходитись у приміщенні ДНЗ «Буцький ППЛ» без нагляду педагогічних працівників.

 1. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС ПЕРЕРВ

 1. Під час перерви здобувачі освіти переходять з одного навчального кабінету, майстерні, лабораторії в інші спокійно, без метушні й галасу, дотримуючись розкладу уроків та розкладу замін.

 2. Особливо уважними треба бути здобувачам освіти під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

 3. Здобувачам освіти забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.

 4. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

 5. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.

 6. На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, майстра в/н, адміністрації за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії, булінг.

 1. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПОЗА ЦЕНТРОМ

 1. Здобувачі освіти ДНЗ «Буцький ППЛ» зобов'язані бути ввічливими, коректними і доброзичливими, проявляти витримку й розуміння у стосунках з оточуючими.

 2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.

 3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.

 4. Дбайливо ставитися до природи.

 5. Забороняється вживання алкогольних напоїв.

 6. Здобувач освіти повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

 7. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки містом тощо для здобувачів освіти дозволяються до 22 години, а мешканцям гуртожитку до 21.00.

 1. ВИМОГИ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Демократичний підхід до зовнішнього вигляду здобувача освіти передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє йому реалізувати свою індивідуальність і неповторність. Але здобувач освіти ДНЗ «Буцький ППЛ» повинен мати відповідний зовнішній вигляд. Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану власника до самого себе і суспільства.

 1. Кожен здобувач освіти зобов’язаний з’явитися до закладу освіти чистим і охайно одягненим. Одяг повинен бути ділового стилю, у ньому виключаються яскраві тони й орнаменти, провокативні елементи та довжина спідниць і суконь у дівчат.

 2. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.

 3. На уроки фізкультури і заняття спортивних секцій здобувачі освіти приходять у спортивній формі. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

 4. На уроках виробничого навчання здобувачі освіти повинні бути у спецодязі (комбінезонах, косинках, кухарських ковпаках, фартухах - дівчата).

 5. На суботники та інші господарські роботи здобувачі освіти приходять у робочому одязі.

 6. Знаходитися в ліцей у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

 7. На урочисті заходи здобувачі освіти приходять у святковому одязі.

 8. На вечори, концерти здобувачі освіти вибирають одяг за рекомендацією батьків, класних керівників.

 1. ОБОВ'ЯЗКИ ЧЕРГОВОГО

 1. Черговий по навчальній аудиторії під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

 2. Черговий має право зробити зауваження іншим здобувачам освіти щодо правил поведінки та санітарних вимог у навчальному кабінеті.

 3. Чергова група здійснює чергування відповідно до Обов’язків чергової групи, затверджених на початку навчального року.

 4. Чергові допомагають адміністрації і черговому майстру у здійсненні контролю за чистотою, порядком в училищі, за виконанням усіма здобувачами освіти цих Правил.

 1. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території закладу освіти і при проведенні заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.

 2. За порушення цих Правил та Статуту Ліцею здобувачі освіти притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі заходи:

 • усне зауваження;

 • попередження та догана;

 • виклик здобувача освіти самого або з батьками на засідання Ради профілактики, педагогічної ради.

Дані правила внутрішнього розпорядку є обов'язковими для виконання всіма здобувачами освіти ДНЗ «Буцький ППЛ»:

 1. При виставленні оцінок потрібно враховувати рівень запитання відповідно до критеріїв оцінювання.

 2. За зовнішній вигляд оцінка не знижується, але педагогом робиться зауваження.

 3. Після хвороби здобувач освіти по можливості оцінюється, на пропусках увага не акцентується.

 4. Домашнє завдання обов’язково задається. Постійний регулярний контроль за його виконанням. Обсяг залежить відповідно до рівня.

 5. В конспектах обов’язково виправляються граматичні помилки, які не впливають на оцінку. Це не стосується філології.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень