Щоденник проведення Тижня української писемності та мови
Педагогічні працівники та здобувачі освіти ДНЗ "Буцький ППЛ" приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Удосконаленням та вивченням своєï мови людина повинна займатися все життя. Мова змінюється й розвивається, інтелектуально та професійно має зростати і сама людина. Сьогодні країна потребує від майбутнього фахівця високого рівня володіння професійним мовленням. Знання мови своєї професії підвищує ефективність праці, допомагає краще орієнтуватися в ситуації на виробництві та бути цікавим співрозмовником у спілкуванні з колегами.
Під гаслом «Не рубай калину – краще посади» здобувачі освіти навчального закладу продовжили акцію «Калина пам’яті». Кожен кущ калини – це пам’ять та світлі спогади про всіх полеглих Героїв селища, а також випускників, які навчалися в нашому ліцеї. Сьогодні важливо теплим словом підтримати учнів та працівників навчального закладу, які втратили рідних на війні.
До проведення Тижня української писемності та мови першокурсники ДНЗ «Буцький ППЛ» поставилися по-особливому та взяли участь у проведенні мовного батлу «Пізнай українську”. На допомогу першокурсникам прийшли здобувачі освіти ІІ та ІІІ курсів. Учні проявили свої здібності у відгадуванні ребусів, загадок, назв пісень, які виконують сучасні співаки, правописі слів, поясненні жаргонізмів, продемонстрували неабиякий талант, створивши власні творчі шедеври.
З кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь частіше популяризує українську в соціальних мережах та спонукає до її вжитку в мовленні.
Поезія – це мистецтво, що відтворює життя, віру в правду та любов.
У чому ж секрет поетичної палітри? Ця неповторна загущеність думки й почуття залишається загадкою. Вона вабить читача, запалює натхнення. Кожен з нас, хоча б раз у житті написав кілька римованих рядків, але видатними творцями слова стане не кожен. Знайти серед тисячі слів і рим саме те, особливе слово, яке здатне торкнутися сердець мільйонів людей, складно.
Зараз ми проходимо через страждання, біль, зло, вогонь та муки. Українське слово — це теж потужна зброя. Сила поезії — у здатності пам’ятати і нагадувати.