Положення про центр кар'єри
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
Про затвердження
Типового положення про центр кар’єри
закладу професійної (професійно-технічної) освіти
Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта» на період до 2027 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2019 № 419-р , пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 630 (зі змінами), та з метою популяризації робітничих професій і сприяння професійному розвитку здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти,
НАКАЗУЮ:
- Затвердити Типове положення про центр кар’єри закладу професійної (професійно-технічної) освіти (додається).
- Директорату професійної освіти (Шумік І. В.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
- Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І. А.) зробити відмітку у справах архіву.
- Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
- Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Коржевського П. М.
Міністр |
Ганна НОВОСАД
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства освіти і науки України
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про центр кар’єри закладу професійної (професійно-технічної) освіти
Загальна частина
- Це положення визначає порядок утворення, основні завдання, функції, права та засади фінансування центру кар’єри закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
- Центр кар’єри закладу професійної (професійно-технічної) освіти (далі – Центр) є структурним підрозділом закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
- Діяльність Центру спрямована на популяризацію професійної (професійно-технічної) освіти, сприяння працевлаштуванню здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, забезпечення реалізації права випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на працю, перше робоче місце, відстеження їх трудового шляху та кар’єрного зростання, сприяння у підвищенні їх кваліфікації та/або перепідготовці у разі потреби, а також координацію роботи закладу професійної (професійно-технічної) освіти з цих питань.
- Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, нормативними документами закладу професійної (професійно-технічної) освіти, рішеннями педагогічної ради закладу професійної (професійно-технічної) освіти, а також положенням про центр кар’єри закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
- Участь та взаємовідносини Центру з іншими зацікавленими установами та організаціями з питань реалізації завдань Центру регламентуються відповідними угодами.
- Центр діє на підставі положення, що розробляється на основі цього Типового положення. Положення про Центр та зміни до нього затверджуються керівником закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
Порядок утворення Центру
- Центр утворюється у закладі професійної (професійно-технічної) освіти в межах встановленої чисельності працівників (штатного розпису).
- Діяльність Центру забезпечує керівник Центру, який назначається керівником закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
- Структура Центру затверджується керівником закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
- До роботи у Центрі залучаються працівники закладу професійної (професійно-технічної) освіти, представники соціальних партнерів, роботодавців, органів учнівського самоврядування.
Основні завдання Центру
- Популяризація серед дітей, молоді та дорослих робітничих професій та постійного професійного розвитку сучасних робітничих кадрів.
- Сприяння працевлаштуванню здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти і випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
- Сприяння плануванню кар’єрного розвитку та кар’єрне консультування здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, випускників закладів освіти.
Основні функції Центру
- Організація профорієнтаційної роботи серед дітей, молоді, дорослих.
- Проведення заходів з популяризації робітничих професій та формування мотивації молоді до здобуття професійних кваліфікацій.
- Інформування дітей, молоді, дорослих про основні тенденції розвитку регіонального і локального ринку праці, вимоги роботодавців до пошукачів роботи, зокрема використовуючи всі доступні інформаційні ресурси.
- Взаємодія з центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, територіальними підрозділами Державної служби зайнятості, підприємствами, установами, організаціями з питань професійної підготовки та працевлаштування здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти.
- Інформування здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти і випускників закладу про актуальні пропозиції на ринку праці, що відповідають їх фаховій підготовці, зокрема, використовуючи офіційний веб-сайт закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
- Співпраця з роботодавцями з питань оперативного заповнення вакансій випускниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
- Проведення аналізу попиту і пропозицій робітничих кадрів на ринку праці, зокрема за професіями, підготовка за якими здійснюється у закладі професійної (професійно-технічної) освіти.
- Налагодження та підтримка зворотного зв’язку з підприємствами, установами та організаціями для отримання об’єктивної оцінки якості підготовки здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з огляду на потреби ринку праці.
- Вивчення динаміки попиту на відповідні професії на ринку праці, надання відповідних рекомендацій керівництву закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
- Організація кар’єрного консультування здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, випускників закладів освіти.
- Допомога у побудові плану професійної кар’єри на основі (співставлення особистісних даних здобувача професійних кваліфікацій до вимог загальних характеристик професій до працівника.
- Організація інформаційно-роз’яснювальної роботи серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з питань правового регулювання відносин у сфері зайнятості та трудового законодавства.
- Розвиток підприємницької ініціативи у здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, формування активної соціальної та громадянської позиції, адекватної самооцінки.
- Здійснення спільно з територіальними підрозділами Державної служби зайнятості моніторингу працевлаштування здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, відстеження їх професійної кар’єри.
- Оприлюднення інформації про діяльність Центру у формі оголошень, інформаційних повідомлень, зокрема щодо проведення заходів, на офіційному веб-сайті закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
Права Центру
- Проводити засідання Центру та ініціювати засідання педагогічної ради з розгляду питань, що належать до компетенції Центру.
- Отримувати інформацію, необхідну для здійснення завдань та функцій Центру.
- Отримувати матеріально-технічне забезпечення, що дозволяє проводити діяльність на високому якісному рівні та відповідати тематичним планам заходів.
- Залучати до роботи Центру спеціалістів територіальних підрозділів Державної служби зайнятості, психологів, соціальних педагогів, представників роботодавців, юристів, кар’єрних радників.
Фінансування діяльності Центру
- Фінансування заходів Центру здійснюється за рахунок коштів закладу професійної (професійно-технічної) освіти на підставі кошторису, затвердженого керівником закладу професійної (професійно-технічної) освіти, в установленому законодавством порядку та інших джерел, не заборонених законодавством України.
Генеральний директор
директорату професійної освіти Ірина ШУМІК