A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Буцький політехнічний професійний ліцей"

майстер-клас з виготовлення керамічної традиційної народної іграшки "Жайворонок"

Дата: 15.04.2024 15:06
Кількість переглядів: 30

У Центрі кар'єри Державного навчального закладу "Буцький політехнічний професійний ліцей"  майстер народної творчості, член Національної спілки майстрів України Анжела Драч провела  для здобувачів освіти харчового напрямку майстер-клас з виготовлення керамічної традиційної народної іграшки "Жайворонок".  Майстриня   ознайомила учнів з  багатотисячолітньої історією гончарної справи. Майбутні кухарі та пекарі дізналися про давній ужитковий посуд, який використовували господині в кожній хаті і не лише на кухні, а й в господарстві. У макітрі терли мак, заминали горох із засмажкою для пиріжків, смажили шкварки та перетирали їх у борщ.  Кашу, картоплю, борщ готували в горщику. Посуд "Близнята" використовували для того, щоб носити обід у поле ( в одному був борщ, а в  другому - каша). У глечику зберігали молоко, тому що в ньому гарно підходила сметана і відділявся сир від сироватки. Чайничок призначений для запарювання трав'яних чаїв. Миски використовували для перших страв, гарнірів, овочів та фруктів. Полив'яний посуд -  на свята, а неполив'яний  - кожного дня.

         Анжела Петрівна  розповіла про посуд давньої Трипільської культури та  продемонструвала його (посуд  реконструйований, якому більше 6 тисяч років). Зерновик пращури використовували в господарстві для збереження будь-якого зерна, кухлик та глечик для напоїв,  миска для страв. Зооморфний посуд використовували для вина. "Весільний баран" ставили з вином  для молодят.

         Майстриня детально  ознайомила здобувачів освіти з історією  виготовлення керамічної традиційної народної іграшки. Майбутні робітники  дізналися, що між гончарством та пекарством багато спільного, а саме: замішування, ліплення, оздоблення, випікання.  Будь-яка робітнича професія об' єднує в собі творчу уяву, натхнення та любов до своєї справи. Учасники майстер-класу отримали змогу доторкнутися до традицій та культури наших предків.

Дякуємо майстру народної творчості, гончарівні Драч Анжелі Петрівні.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень